Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlineremontylodz blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
3955 odwiedzin | wpisów: 12, komentarzy: 44, artykułów: 8, obserwuje: 4

Odbiór nowego mieszkania

autor: remontylodz blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Dzisiejszy temat to odbiór nowego mieszkania tzw. stanu deweloperskiego. Pierwszą sprawą jaką musimy sprawdzić to sprawy papierkowe tzn. czy wszystko zgadza się ze specyfikacją na umowie. Jeśli wszystko jest zgodne z umową , przystępujemy do odbioru technicznego lokalu. 

Na początku za pomocą dalmierza laserowego sprawdzamy wymiary pomieszczeń, powierzchnię i np. otwory drzwiowe , potem za pomocą poziomicy 2m i szczelinomierza klinowego sprawdzamy piony ścian , płaszczyzny ścian oraz poziom posadzek betonowych , oczywiście te jak i pozostałe pomiary wykonujemy wg. PN Budowlanych. Następnie sprawdzamy za pomocą kątownika o ramieniu 1m kąty proste w pomieszczeniach (bardzo ważna jest łazienka i kuchnia). Jeśli jesteśmy przy łazience to dokładnie sprawdzamy czy wszystkie podejścia wodno-kanalizacyjne są we właściwych miejscach. Dla pewności czy nasze mieszkanie nadaje się do wykańczania za pomocą higrometru możemy bezinwazyjnie zmierzyć wilgotność ścian , sufitów oraz wylewek betonowych. Bardzo ważne jest też sprawdzenie instalacji elektrycznej oraz jej zabezpieczeń. Po wykonaniu tych podstawowych czynności , które możemy przeprowadzić sami jeśli wszystko zgadza się z normami możemy podpisać protokół przekazania mieszkania i zaczynać wykańczanie lecz gdy mamy wątpliwości lub nie radzimy sobie z pomiarami wezwijmy osobę kompetentną i nie odbierajmy lokalu. 

Gdy odbierzemy lokal z wadami jesteśmy na przegranej pozycji ponieważ gdy wejdzie firma wykończeniowa i po pomiarach oznajmi nam, że podłoga w salonie między skrajnymi ścianami ma 3cm różnicy w poziomie to albo na własny koszt wylewamy wylewkę lub szlifujemy ją do poziomu możemy też zgłosić to deweloperowi ale od momentu kiedy ktoś przyjdzie i to sprawdzi ,następnie zatwierdzi poprawkę i ją wykona może upłynąć dużo cennego czasu i straconych nerwów.    


 


Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:63706
Liczba wpisów:211952
Liczba komentarzy:896115
Liczba zdjęć:788031
Liczba blogów:63706
Liczba wpisów:211952
Liczba komentarzy:896115
Liczba zdjęć:788031
Liczba komentujących:48250
Użytkownicy online:430