Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlineremontylodz blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
3955 odwiedzin | wpisów: 12, komentarzy: 44, artykułów: 8, obserwuje: 4

INTELIGENTNY DOM - Obwody elektryczne. Topologia g

autor: remontylodz blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Topologia gwiazdy charakteryzuje się tym że każdy obwód elektryczny czyli przykładowo lampa gniazdko którym chcemy sterować sprowadzona jest oddzielnym przewodem do rozdzielni elektrycznej skutkuje to tym że ilość tych przewodów w rozdzielni elektrycznej jest po prostu bardzo, bardzo duża w przypadku domu 250 metrowego tych przewodów może być między 500 mb a 1000 mb a przypadku dużych rezydencji to kilometry przewodu które schodzą często już w tym momencie do kilku rozdzielnic , rozdzielnica w tym momencie jest takim centralnym punktem do którego te wszystkie przewody się schodzą to powoduje że tych przewodów jest po prostu bardzo dużo.


 Jakie są zalety okablowania w topologie gwiazdy ?

Tak jak powiedziałem wcześniej bardzo dużą zaletą jest to że możemy podłączyć do tego typu okablowania wiele różnych systemów nie tylko Kanis ale też inne rozwiązania które są na rynku , skutkuje to tym ,iż w przyszłości wszystkie obwody które posiadają przewody sterujące będą mogły być wykorzystane do dowolnych celów kolejną , zaletą jest to że obciążenie przewodów jest bardzo małe ponieważ jeśli mamy obwód oświetleniowy możemy wykorzystać go do np. gniazda strategicznego.

  Kolejną zaletą bardziej chodzi o tą ekonomiczną jest to , że idąc spać wyłączają się  wszystkie obwody elektryczne , które nie pobierają prądu czyli kładziemy się spać to ten prąd w przewodach nie płynie przez co nie ma pola elektromagnetycznego , różne badania różnie wskazują ale lepiej się śpi kiedy tych fal elektromagnetycznych nie mamy wokół siebie zbyt wiele to jest kolejna zaleta rozwiązania opartego o topologię gwiazdy. Podczas załączenia jakiegoś urządzenia przewód sterujący daje sygnał do rozdzielni i prąd płynie , oczywiście jest to system inteligentny i wymaga zaprojektowania i zaprogramowania pod każdego odbiorcę indywidualnie. Np. gdy oglądamy w salonie mecz a musimy na 5 min. wyjść do kuchni automatycznie uruchomi się nam TV w kuchni z tym samym kanałem a po powrocie do salonu sam się wyłączy . To tylko jeden z przykładów inteligentnej instalacji a opcji są tysiące ponieważ steruje nimi rozdzielnia oparta na procesorach a fakt iż możemy z każdego miejsca na świecie z dostępem do internetu za pomocą smartfona możemy otworzyć drzwi aby niezapowiedziany kuzyn mógł przenocować a wszystko widzimy dzięki monitoringowi , który jest częścią integralną całego systemu.


Czy wymagany jest projekt okablowania opartego w topologie gwiazdy ?

Jak najbardziej tak , bez jedynie można sobie naprawdę zrobić dużą przykrość jeżeli chodzi o wykonanie takiej instalacji, ilość przewodów która jest ogromna (główne plus sterujące), tworzy jedną strukturę , która ma w przyszłości zadziałać bo to przecież dopiero etap okablowania.

Dziękuję za poświęcony czas Firma King-DomStatystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:63706
Liczba wpisów:211952
Liczba komentarzy:896115
Liczba zdjęć:788031
Liczba blogów:63706
Liczba wpisów:211952
Liczba komentarzy:896115
Liczba zdjęć:788031
Liczba komentujących:48250
Użytkownicy online:432